HAMAS: İsrail İle Normalleşme Çukurundan Uzak Durun

Filistin İslami Direniş Hareketi’nin Hamas Arap ve İslam Dünyasıyla İlişkiler Ofisi’nin başkanı İzzet er-Reşak, bazı Arap yönetimlerinin işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirme peşinde solumalarının büyük bir hata olduğunu hatırlatarak ümmeti halklarıyla, kurumlarıyla ve değişik alanlardaki seçkin insanlarıyla buna karşı durmaya çağırdı.

İzzet er-Reşak, Hamas’ın özel web sitesinin kendisiyle yaptığı röportajda normalleşmecilerin, daha fazla yıpranma, daha fazla bağımlılıktan ve tüm alanlarda bireysel ve kitlesel olarak tuzağa düşmekten başka bir şey elde edemeyeceklerini söyledi.

Bu şekilde siyonist düşmanla ilişkileri normalleştirmek için arkasından koşturulmasının, bu işte Filistin davasının da çıkarı olduğu iddiasıyla piyasaya sürülmesinin mümkün olmadığına dikkat çeken er-Reşak, çünkü ilişkilerin normalleştirilmesi planının arkasında Filistin davasını tasfiye konusunda büyük hesaplar yapıldığını dile getirdi.

Er-Reşak, hareketinin Arap ve İslam dünyasında ilişkili olduklarından normalleşme çukuruna doğru kaymaktan kurtulmalarını, tuzaklara ve imkanlarının harcanmasına karşı güçlü bir engel oluşturmalarını istediğini dile getirdi.

Er-Reşak, ümmetin halklarının Filistin’e ve onun haklı davasına vefa göstermeye devam edeceğini, Filistin halkına, onun vatanını ve mukaddesatını kurtarma hakkına destek vereceğini, Arap ve İslam toplumlarının normalleşmeye karşı sergilediği tavrın bunu çok açık bir şekilde ortaya koyduğunu belirtti.