İSLAMİ CİHAD’dan İslam Ülkelerine: İSRAİL’e Kapılarınızı Kapatın!

Heyetin El-Ayide Mülteci Kampında düzenlediği konferansta konuşan El-Bataş “Kuşatmayı hafifletme konusunda bazı adımların atıldığını hissetmemize rağmen Dönüş ve Kuşatmayı Kırma Yürüyüşleri hedeflerini gerçekleştirinceye kadar devam edecektir. Çünkü atılan adımlar yeterli değildir. Heyet olarak işgalciyle her türlü ilişkiyi kınıyoruz.” ifadelerini kullandı:

Kapılarınızı İsrail’e Kapatın

İslami Cihad yetkilisi Bataş ayrıca İslam ülkelerinin Siyonist İsrail ile devam eden ilişkileri hakkında da şunları söyledi: Arap ve İslam ümmetinden ilişkileri normalleştirme çabalarına karşı durmalarını ve başkentlerini işgalcinin yüzüne kapatmalarını istiyoruz. Bu, söz konusu ülkelerin zenginliklerini talan etme planıdır. Ticaret ve ekonomide Siyonist trenin söz sahibi olması içindir.

Filistin davasını çevreleyen tehlikelere karşı durmak için ulusal birliğin sağlanmasını ve bölünmenin hızlı bir şekilde sonlandırılmasını isteyen El-Bataş, Mısır’ın birliği sağlama konusunda ortaya koyduğu çabaları takdirle karşıladıklarını ifade etti.

İsrail ile İlişkiler Cinayet-İhanet!

Halid El-Bataş, Müslüman halklar nezdinden Siyonist Rejim İsrail ile ekonomik-siyasi ilişkilerin artık normal bir şeymiş gibi görülmemesi gerektiğine işaretle konuşmasında Gazze halkından gelecek hafta “İşgalciyle ilişkileri normalleştirmek cinayet ve ihanettir” sloganıyla düzenlenecek faaliyetlere iştirak etmelerini, Batı Yaka halkından da işgal güçleri tarafından her yerde aranan Barkan eylemcisi Eşref Nealive’yi korumalarını istedi.