Başbakan YILDIRIM: İsrail’in Yaptıkları TEHLİKELİ, Umarım ISRARCI Olmaz

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü’nde bir araya geldiği medya temsilcilerine gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

Siyonist İsrail polisinin cuma günü üç Filistinli’yi şehit etmesinin ardından Mescid-i Aksa’nın cuma namazına kapatıldığının hatırlatılması üzerine Yıldırım, “Çok tehlikeli bir adım. Umarım bunda ısrarcı olmazlar.” dedi.

İsrail polisi, cuma günü sabah saatlerinde Mescid-i Aksa’da silahlı saldırıda bulunduğunu iddia ettiği 3 Filistinliyi şehit etmiş, olayda yaralanan 2 İsrail polisinin ise kaldırıldıkları hastanede öldüğünü açıklamıştı.

Açıklamada, Mescid-i Aksa’nın kapılarının kapatıldığı ve Kudüs Bölge Polis Müdürlüğü’nün bugün Aksa’da namaz kılınmasına izin vermeyeceği belirtilmişti.

İsrail polisi ayrıca Aksa’nın da içinde bulunduğu Kudüs’ün surlarla çevrili Eski Şehir bölgesini ve çevresindeki yolları da giriş çıkışa kapattı.

Çok sayıda İsrail polisinin şehrin giriş kapılarında konuşlandığı ve şehrin üzerinde polis helikopterlerinin uçtuğu gözlendi. Polis, şehrin çevresinde bulunan Filistinlileri de uzaklaştırarak, surların yüz metre kadar ilerisine demir barikatlar kurdu.