İşgalci İsrail’den Batı Şeria’da Sert Müdahale

Yerel kaynakların verdiği bilgiye göre, bugün Batı Yaka’nın Na’lin köyünde de ırkçı ayırım duvarı ile Yahudi yerleşim birimlerine karşı barışçıl haftalık gösteri vardı. İşgal güçleri köyün toprakları üzerinde inşa edilen ve tarım arazilerini köyden ayıran ırkçı ayırım duvarına göstericilerin yaklaşmalarını engellerken, bazı gençler duvara tırmanıp zirveye Filistin bayrağı asmayı başardı.

GÖZAT  Şehit El-Arac'ın Yargı Protestosuna Abbas Güçlerinden Sert Müdahale

Bugün Cuma namazından sonra haftalık gösteri için yürüyüşe geçen köy halkıyla bölgeye gelen barış aktivistlerinin, Filistin bayrakları yanında 16 Mart 2003 tarihinde işgalci İsrail’in buldozerleri altında can veren Amerikalı aktivist Rachel Corrie ile 13 Mart 2009’da işgal güçlerinin attığı bomba sebebiyle felç olan Tristan Anderson’un resimlerini taşıdıkları görüldü.

GÖZAT  ESİRLERLE DAYANIŞMA Gösterisine İsrail'den Sert Müdahale

Diğer taraftan Batı Yaka’nın El-Halil şehrinde bölge halkı 17 yıldır kapalı olan caddenin açılması için gösteri yaptı. Çevre yoluna açılan ve 17 yıldır kapalı olan caddenin açılmasını isteyen El-Halil halkı, işgal güçlerinin caddeyi kapatmaları nedeniyle caddenin arkasına düşen bölgeye gitmekte zorluk çektiklerini ifade ettiler.