İŞGALCİ İsrail 4 Filistinliyi Gözaltına Aldı

İşgal ordusu tarafından yayınlanan günlük raporda, işgal güçlerinin aranan üç kişiyi gözaltına aldığı, gözaltına alınanlardan ikisinin halk direnişi eylemlerine katıldığı ve bir kişinin de İslami Direniş Hareketi (Hamas) üyesi olduğu için gözaltına alındığı öne sürüldü.

İşgal ordusunun raporunda, Ramazan ayının ikinci günü sabahı gözaltına alınanların ikisinin El-Halil’in kuzeyindeki Beyt Ummer beldesinden ve birinin de Ramallah’a bağlı Beytunya beldesinden olduğu ifade edildi.

GÖZAT  Siyonist Rejimden GAZZELİ DOKTORLARA Çalışma Engeli

Bu arada, Beyt Ummer’deki Yahudi Yerleşimine Karşı Mücadele Komitesi Koordinatörü Muhammed Ayyad, işgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde beldeye baskın düzenlediğini ve iki genci gözaltına aldığını, baskın sırasında çatışma çıktığını ve işgal güçlerinin çok sayıda göz yaşartıcı bomba attığını, başta beldedeki Büyük Camii cemaati olmak üzere çok sayıda kişinin bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendiğini bildirdi.

GÖZAT  Netanyahu'dan Mahmud Abbas'a GAZZE DİREKTİFİ

Quds Press Haber Ajansı’na konuşan Ayyad, gözaltına alınan gençlerin 25 yaşındaki Ala İsa Es-Suleybi ve 24 yaşındaki Muhammed Ali Avad olduğunu ifade etti.

Ramallah’ta Ahmed Nuh Heriş’i Beytunya’daki evine baskın düzenleyerek gözaltına alan işgal güçlerinin dün gece de Fahme beldesi sakinlerinden Said Seabine’yi Arabe beldesi girişindeki geçici kontrol noktasında gözaltına aldığı kaydedildi.