İşgal Protestosuna İsrail’den Saldırı: 12 Filistinli Yaralı

Batı Yaka’nın orta kesiminde yer alan Ramallah’ın doğusunda, yahudi yerleşimciliğine karşı düzenlenen yürüyüşe işgal güçlerinin baskın düzenlemesi sonucu çıkan olaylarda 12 Filistinlinin yaralandığı onlarca Filistinlinin de atılan gaz bombaları sebebiyle boğulma tehlikesi geçirdiği bildirildi.

GÖZAT  Filistinli Şehidin Defninden Sonra Siyonist İsrail İle Çatışma Yaşandı

Tıp kaynakları tarafından verilen bilgilere göre 12 kişiden beşinin bedenlerinin değişik yerlerine isabet eden gerçek mermilerle, 7 kişinin de plastik kaplamalı mermilerle yaralandığı ifade edildi. Onlarca kişinin de gaz bombasından etkilendiği ve bunlardan 14 kişinin tedavi için hastanelere kaldırıldığı belirtildi.

GÖZAT  Siyonistlerle Çatışmaya Giren FİLİSTİNLİ GENÇ ŞEHİT OLDU

Olayların Ramallah ve El-Bire’nin doğusunda, işgal rejimi tarafından yeni yahudi yerleşim merkezleri inşa edilmesini protesto amacıyla düzenlenen ve tamamen sivil mahiyette olan yürüyüşe işgal güçlerinin silahlı müdahalede bulunmaları üzerine vuku bulduğu ifade edildi.

GÖZAT  İsrail Gazze'ye Saldırdı: 1 Şehit, 2 Yaralı

Yürüyüş Ramallah’ın ve El-Bire’nin doğusunda yer alan Kefer Malik ve El-Muğayyer köylerinden harekete geçti. İşgal güçlerinin yürüyüşe katılanlara gerçek mermilerle ve plastik mermilerle saldırıda bulunarak müdahale etmesi üzerine de çatışmalar çıktı.