Filistinli Şehidin Defninden Sonra Siyonist İsrail İle Çatışma Yaşandı

17 yaşında şehit edilen Filistinli çocuk Muhammed Hattab’ın cenazesinin bugün defnedilmesinden sonra Batı Yaka’daki Ramallah yakınında bulunan El-Celzun mülteci kampının doğusunda işgal güçleriyle Filistinli gençler arasında çatışmalar çıktı.

Olaylara şahit olanların verdiği bilgilere göre Filistinli gençler işgalci askerleri taşladı. İşgalci askerler de onlara mermilerle ve göz yaşartıcı bombalarla saldırdılar.

GÖZAT  Siyonistler Kudüs'te Şehit Taziye Çadırına Saldırdı

Dün akşam saatlerinde üç arkadaşıyla birlikte bulunduğu sırada Beyti İl yahudi yerleşim merkezine molotof kokteyliyle saldırı düzenledikleri iddiasıyla işgal güçlerinin doğrudan saldırılarına hedef olarak şehit edilen Muhammed Hattab’ın cenazesi bugün Cuma namazı sonrası kaldırıldı. Cenazeye büyük bir kalabalık katıldı. Filistin bayraklarıyla ve şehidin fotoğraflarıyla cenazeye katılan kalabalık işgal güçlerinin ve onların cinayetlerinin aleyhine sloganlar atarak öfkelerini dile getirmeye çalıştılar.

GÖZAT  Hamas: Şehit El-Arac'ın Babasına Saldırı MİLLİ BİR SUÇTUR

Şehidin cenazesi Filistin Tıp Merkezi’nden alınarak şehit edildiği noktaya getirildi. Burada aile fertlerinin ve yakınlarının gözyaşları içinde şehide son kez bakmalarından sonra defin işlemleri tamamlandı.