HAMDALLAH Suikast Baskınında ÇATIŞMA: 2 Şüpheli Öldü – 2 Polis Şehit Oldu

Çatışma sırasında güvenlik görevlilerinden ikisi şehit olurken şüphelilerden iki kişinin de öldürüldüğü ve bir üçüncü şüphelinin yaralı olarak ele geçirildiği bildirildi.

Şehit güvenlik görevlilerinin Gazze Şeridi’nin orta kesimi sakinlerinden Ziyad El-Havaciri ve Hammad Ebu Suveyrih, ölü olarak ele geçirilen şüphelilerin ise Filistin Başbakanı’nın konvoyuna düzenlenen saldırının baş şüphelisi Enes Ebu Huse ile yardımcısı Abdülhadi El-Eşheb olduğu belirtildi.

Filistin İçişleri Bakanlığı konuyla ilgili yayınladığı bildiride, El-Hamdallah’ın konvoyuna düzenlenen saldırının sorumlularını arayan güvenlik güçlerinin şüphelilerin yerini tespit ettiğini ve bu sabah El-Nuseyrat’ın batısındaki bölgede operasyona başladığını açıkladı.

Bildiride, güvenlik güçlerinin şüphelileri kuşatarak teslim olmalarını istediği fakat şüphelilerin teslim ol çağrısına ateşle karşılık verdiği ve bu sırada El-Havaciri ile Ebu Suveyrih’in şehit olduğu ifade edildi.

Vatandaşların güvenlik güçleriyle yaptığı işbirliğine övgüde bulunan Filistin İçişleri Bakanlığı, olay her yönüyle aydınlatılana kadar soruşturmanın devam edeceğini duyurdu.