Hamas’tan Yemen Halkına Teşekkür

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas liderlerinden İsmail Rıdvan, korsan İsrail’in Batı Şeria’nın bazı bölgelerini işgal altındaki topraklara ilhak planı ile mücadele için Arap ve İslam ülkelerinin direniş ekseni liderliğinde birlik ve vahdetine ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Pazar günü bir açıklama yapan Hamas liderlerinden Rıdvan, Batı Şeria’nın ilhak planı ile mücadele gerçekte İslam ümmetinin siyonist rejimin işgal politikaları ile savaş anlamına geldiğini belirtti.

Rıdvan ayırca Filistin milleti Yemen milletinin Filistin davasına verdiği destekten ötürü onlara minnettar olduğunu vurguladı.

Hamas siyasi büro Başkanı İsmail Heniye de Cumartesi günü ilhak planı ve yüzyılın anlaşması planı ile mücadelenin ele alındığı Arap oturumunda bu planın boşa çıkarılması için geniş kapsamlı bir strateji geliştirilmesini istedi. Heniye, bu strateji Filistin milletinin vahdeti, geniş kapsamlı direniş ve bölgede güçlü Arap İslam ittifakının kurulmasına dayanması gerektiğini kaydetti.

Korsan İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu 1 Temmuz’da Batı Şeria’nın bazı bölgelerini işgal altındaki Filistin topraklarına ilhak etmek istedi, ancak uluslararası muhalefetlerin yüzünden bu planını şimdilik askıya almak zorunda kaldı.