Hamas’tan Malezya Halkına ve Yönetimine Teşekkür

Hamas Siyasi Birim üyesi ve Arap Dünyasıyla ve İslam Dünyasıyla İlişkiler Ofisi’nin başkanı İzzet Er-Reşak Malezya’nın gerek devlet olarak ve gerekse halk olarak Filistin halkının direnişine verdiği destekten, bu konuda sergilediği seçkin tavırdan övgüyle söz etti.

İzzet Er-Reşak yaptığı açıklamada İsmail Heniyye’nin başkanlığındaki Hamas heyetinin Malezya’da gerek devlet yetkililerinden ve gerekse halkı temsil eden kurumların ileri gelenlerinden birçok kişiyle görüşmeler yaptığını dile getirdi.

Er-Reşak, başta Malezya Başbakanı Mahatir Muhammed olmak üzere birçok önemli şahsiyetle gerçekleştirilen görüşmelerin son derece olumlu geçtiğini ve faydalı olduğunu belirtti.

Er-Reşak, Malezya’nın Filistin davasına destek konusunda halkıyla ve devletiyle tam bir ittifak halinde olduğunu, ülkede iktidar partilerinin de muhalefet partilerinin de Filistin davasına ve Filistin halkının işgale karşı sürdürdüğü mücadeleye destek konusunda birleştiklerini dile getirdi.

İzzet Er-Reşak, Hamas heyetinin birçok bakanla, muhtelif siyasi partilerin liderleriyle ve sivil toplum kurumlarının ileri gelenleriyle görüşmeler yaptığını ve kendilerine Filistin davasıyla ilgili son gelişmeler, Filistinlilerin topraklarının gasp edilmesi, yahudi yerleşiminin genişlemesi, Kudüs’teki yahudileştirme faaliyetleri, Mescidi Aksa’nın kirletilmesi ve Gazze halkı üzerindeki ablukanın devam etmesi hakkında ayrıntılı bilgiler verdiğini belirtti.