Hamas: Lübnan’da Mülteci Eylemleri Sürecek

Hamas, Lübnan’da yaşayan Filistinli mültecilerin iki haftadır Lübnan Çalışma Bakanlığı’nın kararına karşı onurlu bir şekilde protesto eylemleri gerçekleştirdiğini söyledi.

Lübnan Çalışma Bakanı’nın uygulamalarından duyulan rahatsızlığın devam ettiğini bildiren Hamas, Lübnan Çalışma Bakanı geri adım atana ve Filistinli mülteciler karar kapsamı dışına çıkarılana kadar mülteci kamplarındaki protesto gösterilerinin devam edeceğini ifade etti.

Hamas, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, haksızlık ve ayrımcılığın devam etmesi halinde protesto gösterilerin daha da şiddetlenebileceğini kaydetti.

Lübnan’da yaşayan Filistinli mültecilerin haklarına dokunulmasına tamamen karşı olduğunu ifade eden Hamas, Filistinlilerin insani ve sosyal haklarını sınırlayan kararın iptal edilmesi gerektiğini bildirdi.

Hamas, Lübnan Çalışma Bakanı’nın kararından dönmesini ve Filistinli mültecilere yabancı işçi olarak değil mülteci olarak davranılmasını istedi.

Filistinli mültecilerin Lübnan’da kalıcı olarak yerleştirilmesine karşı olduklarını hatırlatan Hamas, mülteci kamplarında kararı protesto edenleri selamladı.

Hamas, Filistinlilerin haklarını uygar bir şekilde savunan gösterileri desteklediklerini bildirdi.