HAMAS Lideri: KUDÜS Daima İSLAM Kenti Kalacak

Dünya Kudüs Günü’nde içlerinde bir grup basın temsilcisine konuşan Hamas lideri Heniyye, basın mensuplarına seslenerek, “Dünyaya ulaştırdığınız gerçeklerle düşmanla olan enformasyon savaşını kazanmayı başardınız. Düşman, Filistinlilerin medyada zafer kazandıklarını itiraf ediyor. Çünkü sizin bakış açınız ve yaptığınız haberler daha güçlü, daha doğru ve daha fazla insani boyut taşımaktadır. Sizin söylemleriniz dünyanın vicdanına hitap etti. Dönüş Çadırlarından çıkan fotoğraflarınız en son BM Güvenlik Konseyi’ne sunuldu” dedi.

Bunun meydanda ve siyasi alanda kazanılan zafere ek bir enformasyon zaferi olduğuna dikkat çeken Heniyye, bunların dönüş, özgürlük ve Aksa’da namaz kılma ve büyük zaferlerin yolunda kazanılmış zaferler olduğunu kaydetti.

Heniyye, düşmanla mücadelede en riskli ve ateşli bölgede görev yapan ve olayları kamuoyuna duyuran basın mensuplarını takdir ettiklerini belirterek, “Çok az imkana sahip olduğunuz halde Siyonist rejimin medya imparatorluğuna ve bu rejime destek veren Batı medyasına karşı koymayı başardınız” ifadesini kullandı.