HAMAS’a Yardım Ettiği İçin Amerika’dan İRAN’a Yaptırım

Ed Royce yakın zamanda İran başta olmak üzere bazı ülkelere Hamas ve İslami Cihad’a silah-füze desteği verdikleri gerekçesiyle yeni yaptırımlar uygulanması için toplantı yapıldığını bildirdi.

Komite Hamas’ın en az 400 Siyonist İsrailli ve 25 Amerikalının ölümünden sorumlu olduğunu belirtti. Komite bu şekilde Hamas ve destekçisi İran’ın daha fazla izole edileceğini belirtti.

GÖZAT  Hamas Heyeti, "Filistin İntifadasına Destek Zirvesi" İçin İran'a Gidiyor

Royce yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: Bu hafta HAMAS’a destek veren kişi ve ülkelerin bunların başında İran’ın Amerika’nın yaptırım listesine girmesi amacıyla bir taslak sunmuş olmaktan gurur duyuyoruz. Eğer Amerika İran’ın yönetim şekline gerektiği kadar dikkat etseydi bu gün müttefikimiz olan Yemen hükumetinin yıkılışına şahit olmazdık. 

GÖZAT  İslami Cihad: Arap Devletleri İRAN'ı ÖRNEK ALSIN!

Royce daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü: Birlik olmamız durumda bu yaptırımlar uygulanabilir, biz mektup yazarak ve görüşme yaparak ülkeleri uygulamaları karşısında sorumlu tutmaya çalışıyoruz. Halkımızın, milli güvenliğimizin ve müttefiklerimizin güvenliği tehlikeye girdiğinde, ciddi kararlar alınmalıdır.