Hamas: Kasım Süleymani’nin Filistin’e Yardımı Tarihe Geçti

Kasım Süleymani’nin cenaze törenine katılmak üzere İran’a giden ve Tahran Üniversitesindeki törende bir konuşma yapan HAMAS Lideri İsmail Heniyye, ayrıca Kasım Süleymani’nin taziyesi için evini de ziyaret etti.

HAMAS’ın siyasi büro başkanı İsmail Heniyye, direniş şehitlerinin Irak ve İran’ın çeşitli kentlerindeki cenaze merasimlerine milyonların katılımına işaretle şunu söyledi:

‘Bu görkemli katılımlar, direniş ve onun komutanlarının halkların gönüllerinde yerlerinin olduğunu gösterdiğini.’

İsmail Heniyye, El-Alem kanalına yaptığı açıklamada, İran devrim muhafızları Kudüs gücü komutanı general Süleymani’nin şehadetine işaretle onun Filistin direnişini desteklemede önemli rolü olduğunu belirterek, onun Filistin direnişine destek ve yardımlarının tarihe kaydedildiğini ve daimi olarak kalacağını söyledi.

Heniyye, direniş şehitlerinin varlığının gerçekte işgalci İsrail ve onun hamisi Amerika’nın bölgedeki siyasetlerinin yenilgiye uğradığını gösterdiğini belirterek, onların direnişin bölgedeki varlığına tahammül edemediklerini söyledi.

İsmail Heniyye, Amerika’nın general Kasım Süleymani ve diğer direniş arkadaşlarının şehit edilmesini kınayarak şunu belirtti:

‘Direnişin, Lübnan ve Gazze’de zafer elde ettiğini ve kesinlikle siyonistlere karşı gelecekte de zafer kazanacağını.’