Hamas: İç Sorunları Bırakıp SİYONİST REJİMLE MÜCADELE ETMELİYİZ

Hamas’ın Lübnan temsilcisi Ali Berke “Özellikle Amerika ve işgalci İsrail rejiminin mazlum Filistin halkına yönelik baskı ve zulümlerinin arttığı bir dönemde, bununla birlikte Kudüs’ün Yahudileştirilmesi, Yahudi yerleşim bölgelerinin inşasına devam edilmesi gibi önemli bir süreçte Filistin intifadasına destek için böyle bir konferansın tertip edilmesi son derece anlamlıdır.” ifadelerini kullandı.

Filistin halkının Arap ve İslam ümmetine ve tüm dünya özgürlükçülerine ihtiyacı olduğunu kaydeden Ali Berke; “Söz konusu konferansta bu amaç üzerine düzenlenmiştir.” dedi.

“Kendi aramızdaki iç sorunları bir kenara bırakarak ortak düşmanımız olan Siyonist rejime karşı mücadele etmeliyiz” açıklamasını yapan Ali Berke, işgalci rejimin bölgeden temizlenmesi gerektiğini vurgulayarak “Bu konferansta direniş farklı grupları ile birlikte Filistin intifadasını desteklemeyi hedeflemektedir. Konferans, Filistin intifadasına ve mazlum Filistin halkına verilen desteğin gerçek bir örneği ve yansıması olmuştur.” ifadelerini kullandı.

Filistin’de yapılacak referandum hakkında da önemli açıklamalarda bulunan Ali Berke tüm Filistin topraklarının işgalden kurtulacağı güne kadar direnmeye devam edeceklerini belirterek “Filistin halkının ve Filistin’in çıkarına olacak her adıma destek vermeye hazırız” açıklamasını yaptı.