HENİYYE: İslam Ümmeti CESUR Bir Askeri LİDERİ Kaybetti

Heniyye öğle saatlerinde Gazze’deki El-Umeri Camii’nde El-Alemi için düzenlenen cenaze töreninde yaptığı konuşmada, birinci sınıf bir siyasi lider olan El-Alemi’nin bir dönem Hamas’ta askeri ve güvenlik faaliyetlerine de komutanlık yaptığını ifade etti.

İmad El-Alemi’yi “en cesur insanlardan biri” olarak tanıtan Heniyye, bu sabah hayatını kaybeden Filistinli liderin güçlü bir kalbe ve zekaya sahip olduğunu bildirdi.

Heniyye, El-Alemi’yi “mühendis emir” diye niteleyerek, hareketin siyasi yapısının şekillenmesinde, askeri ve kurumsal faaliyetlerinde büyük katkıları olduğunu dile getirdi.

Hamas adına Filistin halkına ve İslam ümmetine başsağlığı dileyen Heniyye, İmad El-Alemi’nin Hamas’ın kurucu neslinden ve Şeyh Ahmed Yasin’in yol arkadaşlarından olduğunu belirtti.

El-Alemi’nin vefat haberinin duyulmasının ardından Filistin içinden ve dışından onlarca taziye telefonu aldığını söyleyen Heniyye, El-Alemi’yle yaşadığı bazı hatıralara da değindi.

Üç hafta önce evinde silahını kontrol ederken kaza kurşunuyla başından ağır yaralanan Hamas lideri Imad El-Alemi’nin bu sabah vefat ettiği açıklandı.