HAMAS Heyeti RUHANİ’nin Yemin Töreni İçin İRAN’da

Hamas’ın siyasi bürosundan yapılan açıklamada Hamas heyeti, bir kaç günlük temaslar çerçevesinde Tahran’a gitti. Heyetin başında siyasi büro üyesi İzzet Er-Reşak olacak.

Heyet içerisinde Salih el Aruri, Zahir Cebbarin ve Usame Hamdan da bulunuyor. Hamas’ın Tahran temsilcisi Halid Kaddumi de heyete eşlik ediyor.

Hamas siyasi bürosundan yapılan açıklamada Hamas heyetinin Tahran ziyaretinin İran’dan yapılan resmi davet üzerine gerçekleştiği bildirildi.

Hamas ayrıca açıklamasında ziyaretin Filistin halkının direnişine destek veren İran’a, Filistin halkının takdir ve teşekkürlerini sunma ve İran’la ilişkileri geliştirme çerçevesinde geliştiğini kaydetti.

Hamas heyetinin bu ziyareti, İran Meclis Başkanı Başdanışmanı Emir Abdüllahiyan’ın Beyrut’a yaptığı ziyarette Hamas heyetiyle yaptığı görüşmenin hemen ardından geldi.

Öte yandan Hamas’a yakın kaynaklar, Filistin İslami Cihad Hareketi lideri Ramazan Abdullah Şallah ile Hizbullah genel sekreter yardımcısı Şeyh Naim Kasım’ın da aynı törene katılmak için Tahran’a vardıklarını açıkladı.