HAMAS: Gazze Krizlerinden MAHMUD ABBAS Sorumlu

Hamas Hareketi, Filistin halkını ve gruplarını Abbas’ın planlarına karşı koymak ve söz konusu planları deşifre etmek için milli bir girişim oluşturmaya davet etti.

GÖZAT  Hamas: Abluka Altındaki Gazze, PATLAMA NOKTASINDA

Hamas sözcülerinden Fevzi Burhum, konuyla ilgili yaptığı basın açıklamasında, krizlerin mali ve ekonomik durumla alakasının olmadığını, siyasi kararla yapay olarak üretildiğini bildirdi.

Abbas’ın çıkardığı krizlerin bölünmüşlük halinin kökleşmesini hedeflediğini kaydeden Burhum, Filistin Yönetimi Başkanı ile işgal yönetiminin Gazze Şeridi’ni Filistin’den koparma ve soyutlama planlarının örtüştüğünü ifade etti.

GÖZAT  HAMAS: Tehditlere Boyun Eğmeyiz

Burhum, Filistin halkının direniş unsurlarına darbe vurmanın işgalcilere verilmiş bir bağış olduğunu belirterek, Abbas’ın Washington’da ABD Başkanı Donald Trump ile yapacağı görüşme öncesi Filistin davasının tasfiyesine yönelik yeni teslimiyet projeleri için ön hazırlık yaptığına işaret etti.

Hamas sözcüsü, Filistin halkına ve gruplarına çağrıda bulunarak bu tehlikeli planı boşa çıkarmak ve Filistin halkını himaye etmek için direniş cephesinde birlik ve bütünlüğün sağlanmasını istedi.