HAMAS: Filistinliler İçin Alternatif VATAN Yoktur!

Heniyye, “Bunu ne Mısır kabul eder ne de Ürdün. Filistinliler olarak biz de kabul etmeyiz” dedi ve Filistin devletinin sadece Filistin toprakları üzerinde kurulabileceğini ifade etti.

Hamas lideri, son gelişmelerle ilgili yaptığı açıklamada, Filistin davasını tasfiye için hızlı bir sürecin işlediğine dikkat çekti.

Filistin halkının ellili yıllarda Filistinlileri başka ülkelere kalıcı olarak yerleştirme projesini başarısız kıldığını hatırlatan Heniyye, bugün çok daha bilinçli olan halkın benzer projelerin de başarılı olmasına izin vermeyeceğini söyledi.

Amerika’nın ve İsrail’in Filistin davasının Ürdün’ün aleyhine olacak şekilde tasfiye edilmesini istediğini belirten Heniyye, bölgede Amerika’ya ve Siyonistlere karşı güçlü bir cephe oluşmaya başladığına işaret etti.

Kudüs’ün herkesin davası olduğunu dile getiren Heniyye, Amerika’nın kararlarına karşı koyabilmek için ümmetin tüm enerjisini seferber etmeye çalıştıklarını bildirdi.

Nablus eylemine de övgüde bulunan Hamas lideri, eylemin Amerika’nın ve Siyonistlerin Kudüs’e ve Filistin davasına yönelik kararlarına Filistin halkının duyduğu öfkenin neticesi olduğunu belirtti.