HAMAS: ESİR Meselesi, DİRENİŞ İçin Öncelikli!

Hamas bugün yaptığı açıklamada İsrail işgal zindanlarında tutulan Filistinli esirlerin davasının Filistin direnişinin öncelikleri arasında olduğunu dile getirdi.

Hamas adına açıklama yapan Abdullatif El-Kanu’ bir radyo yayınında yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“Kahraman esirlerimizin işgal zindanlarında şu dönemde maruz kaldıkları muameleler, düşmanın, seçim araçlarını devreye sokmak amacıyla planlı bir şekilde uyguladığı bir düşmanlıktır.”

El-Kanu’ açıklamasında esirler davasının bütün vatanı temsil ettiğini dile getirerek Filistin halkının tümünün onların arkasında durduğunu vurguladı.

İşgalci düşmanın, seçim propagandası yapabilmek için kendisine malzeme çıkarmak amacıyla esirlere yönelik baskılarını her ne kadar artırsa da kahraman esirleri yalnızlaştıramayacağını ifade etti.

El-Kanu’ işgal yönetiminin kahraman esirlere yönelik düşmanca politikasının onların kararlılıklarını, direnişlerini ve iradelerini kıramayacağına dikkat çekti.

Onların işgalci gardiyanlara karşı girecekleri her savaşta Filistin halkı tarafından kendilerine destek verileceğine inanç ve güvenlerinin tam olduğunu dile getirdi.