FİLİSTİNLİ Esir AÇLIK Grevini Şartlı Olarak Bıraktı

Kudüslü Esir Aileleri Komitesi Başkanı Emced Ebu Asab, işgal rejimi iç istihbarat teşkilatı “Şabak”ın El-Hammuri’yi şartlı olarak serbest bıraktığını açıkladı.

Ebu Asab, işgal istihbaratının El-Hammuri’ye bir ay boyunca hiçbir halk faaliyetine katılmamayı şart koştuğunu, Filistinli esirin üç bin şikel para cezası ödediğini ve on bin şikel kefalete de imza attığını söyledi.

İşgal istihbaratının El-Hammuri’yi bu sabah En-Nakab Sahra Cezaevi önünde gözaltına alarak El-Meskubiyye sorgu merkezine götürdüğünü bildiren Ebu Asab, cezaevi önünde bekleyen esirin kardeşine El-Hammuri’nin Kudüs’ün batısındaki El-Meskubiyye polis merkezinde “Oda 4”e nakledileceğinin haber verildiğini kaydetti.

İşgal güçlerinin özgürlüğe kavuşma sevinçlerini kursaklarında bırakmak için Kudüslü esirleri genellikle yeniden gözaltına aldığı bildirildi.

Serbest bırakıldığı sırada yeniden gözaltına alınan esirlerin kutlama yapmayacaklarına ve Kudüs’te Filistin bayrağı ile direniş gruplarının sancaklarını taşımayacaklarına dair taahhütname imzalamaya zorlandıkları belirtildi.

İşgal güçlerince 23 Ağustos 2017’de gözaltına alınan El-Hammuri, işgal rejimi zindanlarında idari hapis cezasıyla 13 ay esir tutuldu.