GECE Eylemleri, GAZZE’de Tekrar Başladı!

İşgal güçlerinin saldırılarını ve son ateşkes anlaşmasına uymamasını protesto amacıyla Filistinli gençler Gazze Şeridi’nin doğusunda gece gösterilerine yeniden başladı.

Onlarca gencin dün akşam Han Yunus’un doğusundaki Huzaa’nın doğusunda kurulu dönüş kampına gittiğini bildirildi.

Kaynaklar, bölgede gösteri yapan gençlerin otomobil lastikleri yaktıklarını, havai fişek attıklarını ve sloganlar attıklarını ifade etti.

Görgü tanıkları ayrıca sınır bölgesinde mevzilenen işgal askerlerinin gençlere doğru gerçek mermilerle ateş açtığını ve yoğun bir şekilde göz yaşartıcı bomba attığını söyledi.

Filistinli gençlerin Cibaliya’nın doğusunda da gece gösterisi yaptığı ve işgal güçlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilenenler olduğu kaydedildi.

Mısır, Katar ve Birleşmiş Milletler’in arabuluculuğuyla işgal rejiminin ablukayı hafifletme ve Katar yardımlarının Gazze’ye ulaşmasına izin verme sözü üzerine gece gösterileri geçen yıl Kasım ayında durdurulmuştu.

Filistinli gençler gece gösterilerinde sınır bölgelerinde otomobil lastiği yakıyor, havai fişek atıyor, devrim marşları çalıyor, hoparlörlerle siren sesleri yayınlıyor ve işgal güçlerine doğru lazer ışığı tutuyor.

Gece gösterilerine katılan gençler, işgal askerlerinin gece-gündüz sürekli teyakkuz halinde kalarak bitkin düşmesini hedefliyor.