HAMAS: Barkan Eylemcisini Korumak ULUSAL Sorumluluk!

Hanini yaptığı açıklamada, “Kahraman Nealive’yi korumak ve barındırmak, cihad yolunu sürdürmesi için kendisine lojistik destek sağlamak ve ihtiyaçlarını gidermek, işgalcinin kirli ellerini ve hainlerin gözlerini ondan uzaklaştırmak bütün halkı ilgilendiren ulusal bir sorumluluk haline gelmiştir. Bunu yapabilenler için de ahlaki bir görevdir. Halkımızın devrim yılları boyunca direnişçileri sahiplenme, koruma ve onları koruyacak ortamı hazırlama konusunu hatırlaması gerekir” dedi.

Hanini açıklamasında, Filistinli direnişçi Nealive’nin Filistinlilerin ve özellikle de yerleşim birimleriyle topraklarının çalınmasına şahit olan Batı Yaka’nın gerçek nabzını temsil ettiğini ifade etti.

Eşref Nealive ile baskı, tutuklamalara maruz kalan ailesinin ortaya koyduğu tutumun takdire şayan olduğunu belirten Hanini, Siyonist medya önünde Filistin halkının yaşadığı sıkıntılardan işgal rejiminin sorumlu olduğunu haykıran annesinin tavrının ise her türlü takdiri hak ettiğini kaydetti.

Hanini, “Selfit toprakları üzerinde inşa edilen Barkan bölgesinde meydana gelen kahramanca eylemle Havara askeri noktasında meydana gelen bıçaklama eylemi işgalcinin Batı Yaka’da güvende olmadığını ve olmayacağını gösterdi. İşgalcinin toprakları çalarak, Kudüs’ü Yahudileştirerek oluşturmaya çalıştığı denklem Batı Yaka’nın özgür ve kahraman insanlarının direnişiyle karşılaşacak” ifadesini kullandı.

Batı Yaka’nın Selfit şehrinin gasp edilmiş toprakları üzerinde inşa edilmiş olan Barkan sanayi bölgesinde Siyonistlere yönelik silahlı eylem gerçekleştiren Nealive, iki Siyonisti öldürmüş, birini de yaralamıştı.