Gazzeli Mücahidler İsrail’e Karşı Kahramanca Direniyor

Siyonist işgalcilerin saldırganlıkta iyice azgınlaşmasına ve vahşileşmesine rağmen Filistin direnişi Gazze’de kahramanca mücadele etmeye ve işgal güçlerine önemli kayıplar verdirmeye devam ediyor. 

Cibaliya’da ve mülteci kampı çevresinde, Gazze şehrinde, Han Yunus’un doğusunda ve bunun dışında birçok yerde Filistinli mücahitlerle siyonist işgal güçleri arasında çok şiddetli çatışmalar meydana geldi. 

İşgal ordusu dün 2 subayıyla bir erinin öldürüldüğünü, 8 askerinin yaralandığını, bunlardan birinin zırhlı birliklerin üst düzey subaylarından olduğunu ve durumunun tehlikeli olduğunu itiraf etti. Ancak işgal ordusu ara sıra, kendi askerlerinin de zor durumda olduklarını kendi toplumuna anlatmak ve Gazze’de 76 günden beri sürdürülen savaşın bunca katliama rağmen neden bitirilemediği konusunda bir mesaj olması için bazı kayıplarını itiraf etme ihtiyacı duyuyor. Ancak itiraf ettikleri, gerçeğin kulağı kadar bile değil. Yani buz dağının görünen kısmına bile tekabül etmiyor. Gerçekte işgal ordusu her gün onlarca askerini ya tabutlarla mezarlıklara veya sedyelerle hastanelere taşıyor. Ama Gazze’deki savaşı kendi açısından bir hayat-memat savaşı olarak gördüğünden askerlerinin hayatlarını hiçe sayarak ateşkese ve esir takasına yanaşmama konusunda ısrarını sürdürüyor.

İzzettin Kassam Tugayları’nın askeri sözcüsü Ebu Ubeyde yaptığı açıklamada, son 72 saat içinde işgalcilerin 41 araçlarının imha edildiğinin ve 25 askerlerinin de öldürüldüğünün kaydedildiğini, ayrıca onlarca askerlerinin de farklı şekillerde yaralandığını duyurmuştu.