SİYONİST İsrail’in ÇOCUK Zulmü Protesto Edildi

İşgalci İsrail’in Gazze’de çocukları hedef almasını protesto için Sosyal Kalkınma Bakanlığının çağrısıyla İsrail’in cumartesi günü düzenlediği hava saldırılarında zarar gören Ulusal Kitap Evi binası yakınında gösteri yapıldı.

Ellerinde “Çocukluğun hedef alınmasına hayır”, “Oyun oynarken beni korkutma”, “Ülkemde güven içinde yaşamak hakkım” yazılı sloganlar taşıyan göstericiler, uluslararası toplumdan İsrail’in saldırılarını durdurmasını talep etti.

Eylemde konuşan Bakanlık Çocuk Koruma Danışmanı İmran Davud, “İşgalci İsrail, cumartesi günü dünyanın gözü önünde masum çocuklara yönelik korkunç suçlar işledi. Hava saldırılarında sınır bölgelerinden uzakta sokakta oyun oynayan 2 çocuk şehit düştü.” dedi.

Bu saldırıların İsrail ordusunun çocuklara yönelik çirkin saldırılarının bir parçası olduğunu belirten Davud, uluslararası hukuk kurumlarına, İsrail’in suçlarını ifşa etme ve sorumluları uluslararası mahkemelerde yargılama çağrısında bulundu.

İşgalci İsrail’in saldırılarında ayrıca çocuklarla ilgili kurum ve kuruluşların da zarar gördüğünü kaydeden Davud, Gazze’deki yetimlerle ilgilenen İHH İnsani Yardım Vakfının da bunlar arasında olduğunu hatırlattı.