Gazze’de 2 Uyuşturucu Tacirine İDAM CEZASI

Filistin İçişleri Bakanlığı sözcüsü Iyad El-Bezm, Gazze’de düzenlediği basın toplantısında, başta toplumun temel gücünü oluşturan gençler olmak üzere Filistin toplumunu bozmak için Gazze Şeridi’ni uyuşturucuya boğma planları olduğunu söyledi.

İşgal rejiminin ve düşmanların toplumun alt yapısını hedef aldıklarını kaydeden El-Bezm, bakanlık olarak Filistin toplumunu çeşitli tehlikelerden korumaya çalıştıklarını ifade etti.

GÖZAT  Gazze'de 6 İSRAİL AJANI İDAM Edilecek

Uyuşturucuyla mücadele polisinin uyuşturucu tacirlerine darbe vurmak için son aylarda diğer güvenlik birimleriyle birlikte çalışmalarını yoğunlaştırdığını bildiren El-Bezm, çalışmaların meyvesini verdiğini ve Gazze Şeridi’nde dağıtılmaya hazırlanmış bir milyon doları aşan değerde uyuşturucu ele geçirildiğini açıkladı.

El-Bezm, uyuşturucu tacirlerine acımayacaklarını ve toplumu bu felaketten kurtarmak için çaba sarf edeceklerini söyledi.

Filistin İçişleri Bakanlığı sözcüsü, uyuşturucu tacirlerinin verdiği zararın işgal rejimi lehine casusluk yapanların verdiği zarardan az olmadığına dikkat çekti.

GÖZAT  IŞID, Filistin Bayrağı Taşıdığı İçin 4 FİLİSTİNLİYİ İDAM ETTİ

Uyuşturucu Ticaretinin Ardında Da İsrail Var

Son iki yılda Gazze’ye kaçak yollarla sokulan uyuşturucu oranında ciddi bir artış gözlendiğini aktaran Bezm, “Geçen Ocak ayında Gazze’de dağıtılmak üzere getirilen 2 milyon dolar değerinde uyuşturucu yakalandı.” dedi. Bezm, Gazze’ye yönelik uyuşturucu kaçakçılığının arkasında İsrail’in bulunduğunu savundu.

GÖZAT  İslami Cihad: Düşmanın Hedefi, GENÇLERİN ZİHNİ ve AHLAKI

Filistin Yargıtay Başkanı Nasır Süleyman, uyuşturucu kaçakçıları hakkında 30 davanın olduğunu, yargılanmalarına rağmen söz konusu kişilerin vazgeçmemesi üzerine savcılığın soruşturmaları tamamlayıp davaları ilgili mahkemelere sevk ettiğini söyledi.

Süleyman, Gazze’deki uyuşturucu kaçakçılığının sınırda veya İsrail ile temas noktalarından sağlandığını ifade etti.