Gazze’de 17000 Çocuk Ailelerinden Koparıldı

UNICEF yetkilileri, Siyonistlerin devam eden saldırganlığının gölgesinde Gazze Şeridi’ndeki çocukların içinde bulunduğu felaket durumunun tolere edilemezliğine değinerek, şu ana kadar Gazze’de 17 bin çocuğun ailelerinden ayrıldığını, bu bölgedeki tüm çocukların yoğun psikolojik bakıma ihtiyacı olduğunu vurguladılar.

Siyonistlerin barbarca suçlarının devam etmesi sonrasında Gazze Şeridi’ndeki çocukların içinde bulunduğu felaket durumuyla ilgili çok sayıda uyarı yapılırken, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) Genel Müdürü Catherine Russell, “Gazze Şeridi’nde çocukların durumuna ilişkin sahnelerin korkunç olduğunu ve bu durumun durdurulmasını talep ettiğimizi” açıkladı.

Bu UNICEF yetkilisi, “Gazze’deki çocukların durumuna dair gördüklerimiz ve duyduklarımız çok yürek parçalayıcı ve dayanılmaz. Bu çocuklar sürekli bombardımana, ölüme, yerinden edilmeye ve benzerine maruz kalıyor ve Gazze’de onlar için güvenli bir yer yok. Çocukların öldürülmesi, sakat bırakılması, okullara ve hastanelere saldırılması, bu çocukların insani yardıma erişiminin engellenmesi gibi çocuklara yönelik korkunç suçlar kabul edilemez ve UNICEF bunları şiddetle kınıyor. Savaş sırasında Gazze’de şu ana kadar 10.000’den fazla çocuk hayatını kaybetti, 9.000’e yakın çocuk da yaralandı” diye sözlerine ekledi.