GAZZE İsrail’in DOKTOR Heyetini Yalanladı

Hükümete bağlı Basın Ofisi Başkanı Selame Maruf yaptığı açıklamada, “Gelen doktorlar Filistinli. Doktorlardan oluşan heyete Dr. Salih El-Hac Yahya başkanlık ediyor. Heyet daha önce buradaki sağlık çalışanlarını eğitmek için geliyordu. Şimdi de yaralılara müdahale etmek için geldi” dedi.

İşgalcinin bu yöndeki açıklamasının ucuz bir propaganda olduğunu söyleyen Maruf, “Bu açıklama, işgalcinin Dönüş Yürüyüşleri karşısındaki acziyetini göstermekte ve masum ve savunmasız Filistin halkına yönelik işlediği cinayetlerin sorumluluğundan kurtulma başarısızlığının bir kanıtıdır” dedi.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı da yayınladığı açıklamada, bakanlığın 1948’de işgal edilmiş Filistin topraklarından gelen Dr. Salah El-Hac Yahya başkanlığındaki sağlık heyetini kabul ettiğini duyurdu.

Dr. Salih El-Hac’ın başkanlık ettiği heyette, Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Yahya’nın yanında, Diyabet Uzmanı Dr. Arin El-Hac Yahya, Ruhsal Bozukluklar ve Travma Uzmanı Dr. Mahmud Said, Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Cemal Hicazi, Böbrek, Karaciğer ve Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Abd Helayile ve Ortopedi Uzmanı Dr. Mustafa Yasin yer alıyor.

İki hafta önce başlayan barışçıl Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine vahşice saldıran işgal güçleri şimdiye kadar 34 kişiyi şehit etti, 3000’den fazla kişiyi de yaraladı.