Gazze Direnişi, İsrail’e Yeni Gerçekler Dayattı

Filistin direniş gruplarının oluşturduğu Ortak Operasyon Odası, siyonist İsrail yönetiminin, saldırıları karşısında direniş güçlerinin ortaya koyacağı tepkinin seviyesini, boyutunu, sürekliliğini ve şiddetinin bu denli olacağını tahmin edemediğini ve bu yüzden de şaşkına döndüğünü vurgularken, “Kudüs Kılıcı Operasyonu, işgal rejimine yeni gerçekler dayattı.” ifadelerini kullandı.

Ortak Operasyon Odası Sözcüsü Ebu Ahmed, bölgedeki son gelişmeleri ele aldığı basın açıklamasında, “Tehdit ettik tehditleri yerine getirdik; uyardık sonrasında uyarıların gereğini yaptık; karar verdiğimiz gibi savaşmaya başladık; bu savaşta işgal rejimine yeni gerçekler dayattık ve Allah’ın izniyle devamı da gelecektir.” değerlendirmesinde bulundu.

Bundan sonra Filistin halkının zulme uğramasına izin vermeyeceklerini bildiren Ebu Ahmed, Filistinlilere yahut İslami mukaddesatlara yönelik her saldırıya gerekli karşılığı vereceklerini vurguladı.

Açıklamasında Ebu Ahmed, işgalci İsrail’in, sivil vatandaşları hunharca katletme, yerleşim yerlerini bombalama, gökdelenleri yerle bir etme ve şehrin altyapısını işlevsiz hale getirmekle Filistinlilerin manevi ruhunu öldürmeyi hedeflediğini ama başarısızlığın zilletini tattığını söyledi.

Ebu Ahmed, İsrailli yetkililerin, işgal altındaki Kudüs, Batı Şeria ve 48 Toprakları’nın Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılar karşısında seyirci kalacağını düşündüğünü belirterek, beklediğinin aksine tüm Filistin şehirlerinin kıyama kalkmasıyla birlikte hayal kırıklığına uğradığını belirtti.