İsrail Güç ve Kuvvet Dilinden Başka Dilden Anlamaz

Filistin Yasama Konseyi Başkan Yardımcısı, Filistin yönetiminin Siyonist düşmanla iş birliğini sürdürmesi ve direniş kuvvetlerinin takip edilip tutuklanarak işgalcilere teslim etmesi doğrultusunda ulusal bir barışın sağlanmasının mümkün olmadığını vurguladı.

Filistin Yasama Konseyi Başkan Yardımcısı Ahmed Bahr, dün Gazze Camiindeki Cuma hutbelerinde, Filistin içerisindeki ihtilaf ve parçalanmaların temel nedeninin Oslo Anlaşması ve Siyonist düşman ile yapılan güvenlik iş birliği olduğunu ve iş birliğinin de bu anlaşmadan kaynaklandığını ve bugüne kadar devam ettiğini ve en son Filistinli mücahitlerden Samir Beni Odeh’in Filistin Yönetimi güvenlik servisleri tarafından tutuklanıp Siyonist düşmana teslim edildiğini belirtti.

Ahmed Bahr, ulusal barışın düşman ile güvenlik iş birliği esasına göre değil, Filistin halkının birlik sebebi olan Direniş ile ortak ilkelere göre sağlanması gerektiğini vurguladı.

Ahmed Bahr şunları söyledi: “Oslo Anlaşmasından kaynaklanan güvenlik iş birliğinin, Filistin halkı için bölünme ve gerilemeden başka bir sonucu olmayacaktır.

Uzlaşma müzakereleri 20 yıl önce başladı ve şimdiye kadar hiçbir sonucu olmadı ve bu müzakereler, Filistin meselesinin çıkmaza girmesinin ve öneminin azalmasının temel nedenidir.”

Filistin Yasama Konseyi Başkan Yardımcısı, Filistin Yönetiminden Siyonist düşman ile hiçbir neticesi olmayan uzlaşma müzakerelerini sonlandırmasını ve bu rejim ile güvenlik iş birliğini durdurmasını ve bunun yerine Kudüs ve Batı Şeria’da Filistin halkının direnişini ve İntifadayı desteklemesini istedi.

Ahmed Bahr şu ifadelerde bulundu: “Direniş, Filistin topraklarının kurtulması ve Filistin halkının gasp edilen haklarının yeniden kazanılması için tek ve en iyi yoldur ve biz bütün taraflardan başarısız olmuş uzlaşma müzakereleri yerine Direniş seçeneğini desteklemelerini istiyoruz. Çünkü Siyonist düşman güç ve kuvvet dilinden başka bir dilden anlamıyor.”

Filistin Yasama Konseyi Başkan Yardımcı, bütün Filistin halkını, bu milletin tek düşmanı olan Siyonist düşman karşısında birlik olmaya davet etti ve Filistin ulusal ilkelerine bağlı kalmanın ve gece gündüz Filistin topraklarını kurtarmak için düşman ile mücadele eden Filistin Direnişinin istikrarını desteklemenin gerekliliğini vurguladı.