İsrail’in Saldırganlığı, Direniş ve Mücadeleyi Durduramaz!

Hamas, İsrail savaş uçaklarının, Gazze Şeridi’nin farklı noktalarına yönelik düzenlediği hava saldırılarının Filistin halkının direniş iradesini kıramayacağını, ablukayı kaldırmaktan caydıramayacağını belirtti.

Hamas Sözcüsü Fevzi Berhum yaptığı açıklamada, “İsrail’in, Gazze Şeridi’ni bombalaması ve buna bağlı olarak bölgedeki gerilimin sürekli olarak yükselmesi işgal rejiminin hukuksuz politikalarını ve işlediği suçları gözler önüne seriyor.” ifadelerini kullandı.

Filistin halkının, gasp edilen haklarına ve özgürlüğüne tekrar kavuşmak için direniş mücadelesine ve toraklarını savunmaya devam edeceğine vurgu yapan Berhum, “İsrail’in yıldırma siyaseti, Gazze ablukasını kırmak için başlatılan yürüyüşü durduramayacaktır.” şeklinde konuştu.

Hamas’ın önde gelen isimlerinden olan Berhum, İsrail rejiminin, iki milyona yakın nüfusu bulunan Gazze’ye 14 yıldır hukuksuz şekilde abluka uyguladığını hatırlatarak, “İsrail, Gazze halkının sosyal, ekonomik ve siyasi hayatını çökertmeyi ve bölgede yalnız kalmasını sağlamayı hedefliyor.” dedi.

İsrail’in işlediği suçların bedelini ödeyeceğini söyleyen Berhum, işgal rejiminin şiddet ve baskı uygulamalarının kabul edilebilir olmadığının ve buna daha fazla sessiz kalınmayacağının altını çizdi.

Diğer taraftan Hamas tarafından konuya ilişkin yapılan bir yazılı açıklamada, işgalci İsrail’in, her türlü işgal girişimine rağmen ayakta kalmayı başaran Gazze’deki direniş güçlerine ait mevzileri hedef alması, “saldırganlık ve gerginliği tırmandırma mesajı” olarak nitelendirildi.

Siyonist İsrail ordusunun Twitter hesabından yapılan açıklamada ise, Hamas’a ait bir tünel, askeri bir kompleks ile gözetleme noktalarının vurulduğu belirtildi.

Saldırılarda can kaybı olup olmadığına dair bilgi paylaşılmadı.