Filistinli Öğrencilere, İsrail İçin HAK İHLALİ BELGELEME EĞİTİMİ

Aktivist İmad Ebu Şemsiyye, girişimin amacının işgal güçlerinin Eski Belde semtinde ve çevresindeki ihlallerini deşifre etmek, ihlallerin herkes tarafından kaydedilip dünya kamuoyuna ulaştırılmasını ve bu şekilde Siyonistlerin rivayetlerinin çürütülmesini sağlamak olduğunu söyledi.

GÖZAT  Bedran: Filistinlilere Yapılan İşkencelere Sessiz Kalınamaz

Ebu Şemsiyye, söz konusu bölgede yaşayan öğrencilerin askeri kontrol noktalarından geçerken günlük olarak ihlallere maruz kaldıklarını ve üzerlerinin arandığını, Yahudi yerleşimcilerin de sık sık bölge sakinlerine ve evlerine saldırdığını ifade etti.

Girişimin Eş-Şuheda Caddesi’ndeki Kurtuba Lisesi’nden başladığını belirten Ebu Şemsiyye, okul öğrencilerinden dokuzuna eğitim verildiğini ve aynı şekilde diğer okullardan öğrencilerin de eğitileceğini bildirdi.

GÖZAT  İsrail Hapishane Revirleri = Baskı-İşkence-Şantaj

El-Halil kent merkezinde yaşayan İmad Ebu Şemsiyye, işgal güçlerinin bölgedeki ihlallerini kaydedip belgelendiren aktivistlerin başında geliyor.
Şehit Abdülfettah Eş-Şerif’in işgal güçlerince yargısız infaz edilmesini kaydeden Ebu Şemsiyye, o olaydan sonra cinayeti deşifre ettiği için Yahudi yerleşimciler tarafından ölümle tehdit edildi.