KUDÜSLÜ Hristiyanlar: Müslüman KARDEŞLERİMİZİN Yanındayız!

İsrail polisinin Harem-i Şerif’in kapılarına kurduğu metal arama dedektörlerini protesto eden Filistinli Müslümanlara destek için Aksa’nın kapısına gelen Başpiskopos Atallah, burada özel açıklamalarda bulundu.

Hıristiyanıyla Müslümanıyla tüm Filistin halkının işgal ve ırkçılığa karşı tek vücut olduğunun herkes tarafından bilindiğini vurgulayan Başpiskopos Atallah, şunaları kaydetti:

“Mescid-i Aksa’yı hedef alanlarla, Hristiyanların vakıflarını hedef alarak buraları yasa dışı bir şekilde ele geçirip çalanlar aynı kişilerdir. Bizler Filistinli Hristiyan ve Müslümanlar olarak, İsrail’in hepimizi hedef alan aç gözlülüğüne karşı birliğimizi muhafaza etmeliyiz. Kudüs’teki kiliseler Mescid-i Aksa ile dayanışma içerisinde olduklarını ilan etti ve biz de Müslüman kardeşlerimize olan desteğimizi tekrar etmek için bugün buradayız. Mescidi-i Aksa’nın hedef alınması sadece Müslümanlara karşı değil, aynı zamanda Hristiyanlara karşı da yapılmış bir eylemdir. Biz özgürlüğü için mücadele eden tek bir halkız.”

Başpiskopos Atallah, son bir haftada birçok kez Aksa’nın kapısına gelerek İsrail’in ihlallerine karşı Müslümanlara desteğini ortaya koymuştu.

Kudüs’te geçtiğimiz cuma günü de bir Hristiyan’ın, Müslümanlara destek için namaz kılan cemaatle birlikte saf tuttuğu ve İncil okuyarak dua ettiği görülen fotoğraf sosyal medyada geniş yankı bulmuştu.