Filistinli İki Esir Her An Şehit Olabilir

Vaid Derneği acil bir basın açıklaması yaptığı açıklamada, son birkaç saat içinde iki esirle ilgili çıkan sağlık raporları henüz sorunları çözülemeyen iki esirin her an vefatlarına sebep olabilecek ani kalp krizleriyle beyin kanaması yaşayabileceklerini ortaya koyduğunu ifade etti.

Mahkemenin en son esirlere zorla yemek yedirme kararını iki esiri öldürme teşebbüsü olarak gören Vaid Derneği, böyle bir adımın ve adımdan sonraki sürecin kimsenin hoşuna gitmeyecek sonuçlara neden olabileceğini hatırlattı.

İnsan hakları konusunda çalışan uluslar arası kurum ve kuruluşlardan Siyonist baskılara aldırış etmeden adalet, insanlık ve mücadelesini verdikleri değerlere destek adına girişimlerde bulunmalarını isteyen Vaid, böylesine hassas bir dönemde susmanın ise idari cezalara karşı direnen açlık grevindeki esirlere yönelik yapılan bu cinayetlere destek anlamına geleceğini kaydetti.

Haklarında verilen idari cezanın bozulması ve cezanın tekrarlanmaması için 85 gündür açlık grevini sürdüren Enes Şedid ve Ahmed Ebu Fare talepleri karşılanmadıkça grevi sonlandırmayacaklarını kararlı bir şekilde ifade ediyorlar.