Filistinli Gençlere Saldıran 3 Yahudi İşgalci Yaralandı

İşgal altındaki Batı Şeria’da yer alan Ramallah kentinde, gece, Filistinli gençler ile çatışmaya giren 3 Yahudi yerleşimci yaralandı.

İbranice yayın yapan haber kaynakları, Ramahallah’ta yer alan Kefer Malik ve yakınlarındaki köylerden olan bir grup genç ile çatışmaya giren Yahudi yerleşimcilerden biri ağır olmak üzere 3’ünün yaralandığını aktardı.

Bölgedeki haber kaynakları, yüzlerinde maske ellerinde bıçaklar olan yaklaşık 50 Filistinli gencin, Kochav Hashahar Yahudi yerleşim merkezinden gelip Filistinli vatandaşların topraklarına saldıran Yahudi yerleşimcileri dağıttıklarını bildirdi.

Görgü tanıkları, bir grup Yahudi yerleşimcinin işgal güçleri korumasında Filistinli vatandaşların oturdukları köylere baskın düzenleyerek Filistinli gençler ile çatışmalara girdiğini ve aralarında yaralananların olduğunu belirtti.

İşgalci İsrail’in 1967’de işgal ettiği Batı Şeria’da 250’den fazla yasa dışı Yahudi yerleşim merkezi bulunuyor. Bu yerlerde ikamet eden 400 binden fazla Yahudi yerleşimci, Batı Şeria’da işgal altında yaşayan Filistinliler için hayatı daha da zor hale getiriyor.