171 SİYONİST Yerleşimciden MESCİDİ AKSA’ya Baskın

Yahudi yerleşimciler ve öğrenciler bu sabah İsrail askerlerinin sıkı koruması altında Megarabi Kapısından girerek El Aksa Camii avlularına saldırılarını sürdürdü.

İsrail polisi, Megarabi kapısını saat 07.30’da açtı ve yerleşimcilere tam koruma sağlamak için Aksa’nın içine ve kapılarına polisleri yerleştirdi.

İslami Vakıflar Dairesi’nin medya koordinatörü Firas El-Debs, İsrail polisinin sabah saat onda Megarabi kapısını kapattığını ve bu sırada saldırgan 63 yerleşimci ile 108 Yahudi öğrenciyi El Aksa Camii’ne soktuğunu söyledi.

GÖZAT  HAMAS: Filistinli Esirler ÖNCELİĞİMİZ!

Debs, yerleşimcilerin camilerin çeşitli bölgelerinde provakatör turlar gerçekleştirdiğini ve “tapınak” iddialarına ilişkin açıklamalar aldığını aktardı.

İsrail polisi, ibadet eden kişilerin sayısının artması üzerine girişleri engellemeye devam ediyor ve kapılardan birçok kişinin kişisel kimliklerine el koyuyor.

GÖZAT  Mescidi Aksa Hatibi: Kudüs Direnişin FATURASINI ÖDÜYOR!

İşgal altındaki Kudüs’ten ve Filistin’ten gelen onlarca kişi, sabahtan beri Aksa çevrelerine dağılarak Kur’an okudu ve fanatik yahudilerin saldırılarına alkışlarla tepki verdi.

Mescid-i Aksa, Cuma ve Cumartesi günleri hariç, yerleşimcilerin sabah ve akşam İsrail polisinin tam koruması altında Filistinlilerin girişine getirilen kısıtlamalardan dolayı günlük saldırılarına tanık oluyor.