Filistin’de Korona Vaka Sayısı 134’e Yükseldi

Filistin’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı 134’e yükseldi.

Filistin Hükümet Sözcüsü İbrahim Mulhem, koronavirüsü ile ilgili güncel verileri paylaştığı son açıklamasında, işgal altındaki Filistin genelinde daha önce 119 olarak açıklanan Kovid-19 vaka sayısının 134’e çıktığını bildirdi.

Yaptığı açıklamada Mulhem, yeni vakaların, işgal altındaki Kudüs’e yakın Atarot bölgesinde faaliyet gösteren bir tavuk fabrikası işçilerinde tespit edildiğini duyurdu.

Diğer taraftan Gazze’deki Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, İsrail ablukası altındaki Gazze Şeridi’nde iki kişinin daha koronavirüs testinin pozitif çıktığını belirtmişti.

Sağlık Bakanlığı, düzenlediği basın açıklamasında “Sağlık Bakanlığı’nın merkez laboratuvarı tarafından salı akşamı yapılan Covid-19 testlerinin sonucunda, işgal altındaki Gazze Şeridi’nde karantinaya alınanlar arasında iki kişide daha virüs tespit edildiğini ve bugüne kadar kaydedilen vaka sayısının 12’e ulaştığını” ifade etti.

Filistin’de kaydedilen ilk vakalarla ilgili yetkili makamlar tarafından yapılan daha önceki açıklamalarda, 5 Mart tarihinde bir grup Yunan turistin Filistin’de Batı Şeria’nın kuzeyinde yer alan Beytüllahim’i ziyaret ettiği, söz konusu kafileden bazılarında ülkeye döndükten sonra Kovid-19’a rastlandığı ve bu kafile ile temasta bulunan bazı Filistinlilerde de koronavirüs tespit edildiği duyurulmuştu.