FİLİSTİN İnternet Ağına SİBER Saldırı

Bakanlık, dün konuyla ilgili yayınladığı bildiride, siber saldırının bazı sitelerin yavaşlamasına neden olduğunu, saldırının milyonlarca e-mail ile internet hizmeti veren şirketleri hedef aldığını ifade etti.

Uzmanlarla, internet hizmeti veren şirketlerle ve Filistin Telekomünikasyon Şirketi’yle iletişim halinde olduklarını belirten bakanlık, gelişmelerin takibi ve siber saldırının vereceği zararın sınırlandırılması için kriz masası kurulduğunu söyledi.

Bakanlık, Filistin’in maruz kaldığı şiddetli siber saldırıya karşı alınacak önlemler konusunda siber güvenlik uzmanlarından da bilgi aldıklarını açıkladı.

İnternet hizmetlerinin devamını ve kullanıcıların en iyi hizmeti almasını sağlamak için çalışmaların sürdüğünü belirten bakanlık, internet hizmeti veren şirketlerin vatandaşlardan gelecek şikâyetleri en kısa sürede çözmeleri gerektiğini ifade etti.

Bakanlık, Filistin dışından gelen siber saldırıya karşı koymak için verilen çabalara ve internet hızının yavaşlamasına vatandaşların anlayışla yaklaşmalarının takdire şayan olduğunu bildirdi.