Batı Yaka ve Kudüs’te Birçok Yere Baskın

İşgal ordusu tarafından yayınlanan raporda, gözaltına alınan sekiz kişiden beşinin işgal güçlerine ve Yahudi yerleşimcilere yönelik halk direnişi eylemlerine katıldıkları için güvenlik güçlerince aranıyor oldukları öne sürüldü.

Raporda, Cenin’de iki kişinin, Nablus’a bağlı Salim köyünde bir kişinin, Nablus kentinden bir kişinin, Selfit’e bağlı Kefer Ed-Diyk köyünden ve Kalkiliya’dan iki kişinin, Beytlahim’e bağlı Tegu’ beldesiyle Eriha’daki El-Faria Kampı’ndan iki kişinin gözaltına alındığı ifade edildi.

İşgal güçleri bu sabah ayrıca Kudüs kentinin doğusundaki Et-Tur beldesiyle Mescid-i Aksa’nın güneyindeki Silvan beldesine baskın düzenledi.

İşgal güçlerinin Et-Tur beldesine düzenlediği baskın sırasında birçok genci gözaltına aldığı bildirildi.

Bu sabah erken saatlerde Silvan beldesi Okullar Caddesi’ne baskın düzenleyen işgal güçleri, Sacid El-Gul isimli genci gözaltına aldı. Filistinli gencin evinde arama yapan işgal güçlerinin annesini de ifade vermeye çağırdığı öğrenildi.

Yerel kaynakların verdiği bilgiye göre, işgal güçlerinin El-Faria Kampı’na düzenlediği baskın sırasında işgalcilerle Filistinli gençler arasında şiddetli çatışmalar yaşandı.

İşgal güçlerinin yoğun bir şekilde ses bombası ve göz yaşartıcı bomba kullandığı, Filistinli gençlerin de işgal güçlerine taşlarla karşılık verdiği ifade edildi.