Filistin Dışişlerinden Dünya’ya KUDÜS ELEŞTİRİSİ

Filistin dışişleri bakanlığı dünya toplumunun soykırımcı İsrail rejiminin pesah Yahudi bayramı eşiğinde Beytülmukaddes ve Gazze sınırında uyguladığı güvenlik tedbirlere yönelik suskunluğunu korumasını eleştirirken, Beytulmukaddesin askeri bir üsse dönüştüğünü vurguladı.

Filistin dışişleri bakanlığı dün gece yayınladığı bildiride, Filistinli vatandaşlarının halihazırda işgalci güçlerinin düşmanca tedbirleri ve tahrik edici uygulamalarına maruz kaldıkları bildirildi.

GÖZAT  Yahudiler PESAH-HAMURSUZ Bayramını Kutladı

Filistin dışişleri bakanlığının sözü edilen bildiride, Siyonistlerin Filistin mülteci kampları, kent ve köylerin kapatılması, Beytulmükaddesteki çeşitli bölgelerinde yaşayanları teftiş etmeleri, Filistinlileri yaşadıkları bölgelerden ihraç etmeleri ve yahudi grupları Mescidi Aksaya saldırı düzenlemelerine teşvik etmeleri gibi illegal girişimleriyle Filistinlilere karşı baskılarını arttırmaya çalıştıklarını vurgulandı.

GÖZAT  Yahudi Pesah Bayramında Gazze ve Batı Şeria KİLİTLENİYOR

Sözkonusu bildiride ayrıca Siyonist İsrail rejiminin Filistinlilere karşı illegal uygulamalarının bu rejimin Beytulmukaddeste sultacı girişimlerinin arttığı ve Filistin topraklarının yahudileştirme ve Filistinli kimliğinin yok edilmesine çalışıldığını gözler önüne serildiği ifade edildi.

Siyonist İsrail yetkilileri, Yahudi Fesih bayramı münasebetiyle tüm Filistin bölgelerinde bir hafta boyunca güvenlik şeridi oluşturmaya çalışıyor.