Filistin El-Fetih Yönetimi KEMER SIKIYOR

Başbakan Hamdallah mevkidaşı Tunus Başbakanı Yusuf El Şahid ile görüştü ve daha sonrasında iki lider basın açıklaması düzenledi.

Açıklamada Filistin Başbakanı Hamdallah, ekonomideki duruma açıklık getirdi ve “Hükümet, Batı Şeria’da geçen yıldan bu yana kemer sıkma önlemleri almaya başladı, ilk olarak güvenlik sektörü harcamaları yüzde 25 azaltıldı. Ayrıca birçok sektörün bütçeleri büyük bir mali krizden muzdarip.” dedi.

GÖZAT  İSLAMİ CİHAD: Gazze'de Maaş Kesintisi Kabul Edilemez

Hamdallah, Tunus Başbakanı Şahid ile ortak işbirliği, özellikle de iki ülke arasındaki ortak komiteyi canlandırma yollarını görüştü.

Toplantıya, Filistin’in Tunus Büyükelçisi Haile Fahoum, Güvenlik Teşkilatı Genel Müdürü Ziyad Habih Al-Rih, Polis Genel Müdürü Binbaşı General Hazem Attallah ve beraberindeki Filistin heyeti katıldı.

GÖZAT  El-Fetih Yönetiminden Gazze Memur Maaşına %30 Kesinti

Başbakan, Tunus’un Filistin için her türlü desteğine övgüde bulundu ve Tunus kardeşleriyle, özellikle tarım sektöründe, bir takım ortak projelerin müteala edildiğine işaret ederek kardeş Tunus’un ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Başbakan Hamdallah, İçişleri Bakanları Konseyi’ne katıldıktan sonra Tunus’tan Filistin’e geri döndü. Tunus Başkanı, Başbakanı, İçişleri Bakanı ve Tarım Bakanı ile bir dizi görüşme gerçekleştirdi.