Filistin Direnişinden, 4 Siyonistin Öldüğü Eyleme Destek

Nakab bölgesi ahalisinden Muhammed Ebu’l-Kay’an’ın 22 Mart salı günü, Filistin’in 1948’de işgal edilmiş kısmının güney kesiminde yer alan Nakab bölgesinin en büyük şehri durumundaki Bi’ru’s-Seba’da gerçekleştirdiği ve dört işgalcinin öldürüldüğü, eylemcinin de işgal güçleri tarafından şehit edildiği bıçaklama eylemi büyük yankı uyandırdı.

Filistin direniş hareketlerinin ileri gelenleri eylemi kutlarken, işgal rejimi açısından da olay tam bir kabus oldu, korku ve dehşete sebep oldu.

Hamas yaptığı açıklamada Bi’ru’s-Seba’ eylemini kutladığını dile getirirken bu eylemin işgal rejiminin ve onun milis güçlerinin hak mücadelesi içindeki Filistin halkına karşı kesintisiz bir şekilde devam eden cinayetlerine karşı doğal bir tepki olduğunu ifade etti.

Hamas açıklamasında Filistin halkının işgal yönetiminin ve onun yerleşimcilerinin tüm Filistin topraklarında gittikçe artan terörüne karşı intifadasının ve kahramanca direnişinin devam edeceğini vurguladı.

Mücahitler Hareketi de Bi’ru’s-Seba’ eyleminin işgal rejiminin güvenlik organlarının tüm planlarının boşa çıktığını, işgal rejiminin bütün taktiklerine rağmen direnişin devam ettiğini, Filistinli gençlerin işgale karşı her zaman yeni seçenekler geliştirebildiğini gösterdiğine dikkat çekti.

Filistin İslami Cihad hareketi de, eylemi överken, bunun işgalcilerin saldırganlıklarını sürdürmelerini engelleyebilecek tek direniş olduğunu vurguladı.

Filistin Al-Ahrar Hareketi de  kahramanca eylemi tebrik ederek, bu operasyonun direniş seçeneğinin Filistin halkının yaşamlarında kök saldığını gösterdiğini kaydetti.

Filistin direniş grupları, Filistin halkına yönelik Siyonist rejimin cinayetlerinin devam ettiği sürece Filistin halkının Siyonist karşıtı operasyonlarının devam edeceğini vurguluyor.