Filistin Direnişi: Yeni Bir Savaş İsrail’in SONUNUN HABERCİSİ OLUR

Filistin Halk Direniş Komiteleri basın sözcüsü Halid El-Azbad “İşgal altındaki Filistin topraklarını hedef alan saldırılar, işgal yönetiminin Filistin ve Lübnan direnişi karşısında büyük korkular yaşadığının delilidir” ifadelerini kullandı.

GÖZAT  Siyonist İsrail'de Hamas'ın Yeni Gazze Lideri Korkusu

Direnişin Gücü İsrail’i Korkutuyor

Arap basınına konuşan Azbad, Lübnan ve Filistin direnişinin sahip olduğu askeri gücün işgalci İsrail’i korkuttuğunu ifade etti. Azbad, Lübnan ve Filistin direnişinin verdiği sözleri tutarak vadettiği üzere işgal altındaki Filistin topraklarında işgalciler için stratejik öneme sahip mekanları hedef aldığına işaret etti.

GÖZAT  Arikat: 3 Defa Yenilen İsrail, YENİ SAVAŞI GÖZE ALAMIYOR

Yeni Bir Savaş İsrail’in Sonunun Habercisi Olur

Filistin Demokratik Halk Kurtuluş Cephesi’nin üst düzey isimlerinden olan Talal Ebu Zarife ise Siyonist İsrail’in düzenlediği sınırlı operasyonların çok önemli olduğunu, işgalcilerin yaptıkları karşısında devam edegelen uluslararası sessizliğin Gazze’ye yönelik yeni bir savaşla son bulmasının muhtemel olduğunu ifade etti.

GÖZAT  İsrail'in Bir Gazze Yenilgi İtirafı Daha Ortaya Çıktı

Ebu Zarife, direniş güçlerinin işgal güçlerinden gelebilecek her türlü saldırı ihtimali karşısında hazır olduklarını vurguladı.

2014 yılının yaz aylarında Gazze’de yaşanan savaşın ardından işgal ordusu, direnişin sınıra yakın yerleşim birimlerini ya da askeri alanları hedef alması endişesiyle Gazze sınırında havadan, karadan ve denizden tatbikatlar yapmayı sürdürdü.

GÖZAT  Siyonistlerden Filistin Direnişi İtirafı: Tam Anlamıyla Hazırlar!

Hem Gazze hem de Lübnan cephesinde savaşa girme ihtimalini göz önünde bulunduran Siyonist ordu, her iki cephe için de belirli aralıklara tatbikatlarını sürdürüyor ve bu amaç çerçevesinde dönem dönem dünya kamuoyunun tepkisini ölçmek için de iki bölgeye de sınırlı operasyonlar düzenliyor. Siyonistlerin 2014 savaşından bu yana düzenlediği hava saldırılarında onlarca Filistinli’nin yaralandığı ve bir o kadar da Filistinlinin şehid olduğu biliniyor.