Filistin Direnişi, Füzelerini Gün Geçtikçe Geliştiriyor

Korsan İsrail ordu radyosunun haberine göre Filistin direnişinin bu yıl itibariyle seri üretimine geçtiği füzelerin kısa menzilli olmasına rağmen çok etkili bir silah olarak kullanılabilecekleri belirtildi.

Siyonist işgal rejimine karşı mücadele eden Filistin Filistinli direniş gruplarının yüksek hasar kapasitesine sahip yeni füzeler üretmeye başladıkları belirtildi.

GÖZAT  Siyonist İsrail Füze Savunma Sistemi Yetersiz

Siyonist rejim askeri istihbarat raporlarında yer alan bilgilere göre Filistinli direniş grupları, 2017 yılı için koydukları hedef çerçevesinde yüzlerce kilogramlık savaş başlığı taşıyan yüksek hasar kapasitesine sahip kısa menzilli füzelerin seri üretimine geçmeyi başardığı belirtiliyor.

GÖZAT  Jaruselam Post: İsrail, İran'ın Füze Programından Rahatsız

Ağır başlık taşıma kapasitesine sahip onlarca füzenin Filistin direnişinin cephaneliğinde çoktan hazır konuma geldiğini belirten Siyonist kaynaklar, bu füzelerin olası bir savaş durumunda Gazze sınırındaki stratejik bölgelerde ağır hasara sebebiyet verebileceğini ve bölgedeki Yahudi yerleşimcilerin sığınaklara saklanmasının bile onları koruyamayabileceğini ifade ediyorlar.

GÖZAT  İsrail Kaynakları: Hamas Yeni Bir FÜZE DENEMESİ YAPTI

Filistin direnişinin 2014’teki savaş sırasında ateşlediği füzelerin çok daha fazlasını yerine koymuş olabileceğini belirten Siyonist kaynaklar, aradan geçen iki buçuk yıla yakın süre içerisinde askeri altyapısını ileri derecede güçlendirdiğini kaydediyorlar.

İsrail ordu radyosunun aktardığı habere göre Filistin direnişinin ürettiği yeni kısa menzilli ama hasar etkisi büyük olan füzelerin İsrail açısından daha önce görülmemiş bir savaş senaryosuna sebep olacağı belirtildi.

GÖZAT  İsrail: Hamas, İran'dan Savaş Teknolojisi Aldı

Öte yandan Filistin direniş kaynaklarının aktardığı bilgiye göre Siyonist rejime ait hava savunma sistemlerinin kısa menzilli füzeler karşısında çok da etkili olmadığı dolayısıyla kısa menzilli füzelere yapılan yatırımın Siyonist rejimi endişelendirdiği ifade edildi.

Siyonist rejim kaynakları tarafından yapılan açıklamada, Filistin direnişinin geliştirdiği bu füzelerin Hizbullah’ın sahip olduğu kısa menzilli stratejik füzelerle benzerlik arzettiği ifade edildi.

GÖZAT  Hamas - Kassam Tugayları Füze Gücü: Bizde Dahası Var!

Son olarak Siyonist rejim yetkilileri arasında konuşulan konular arasında özellikle Hamas’ın askeri kanat sorumlularından Mazin Fukaha’nın şehid edilmesinden sonra, bir sonraki savaşın ne şekilde olup olmayacağının değil; ne zaman gerçekleşeceğinin gündeme geldiği ifade ediliyor.

Siyonist rejimin Filistin toprakları üzerinde sürdürdüğü zulüm ve yok etme siyasetine dönük olarak Filistin direnişinin en kısa zamanda gereken cevabı gereken sertlikte vermeyi planladığı konuşuluyor.