FİLİSTİN DİRENİŞİ: Halkın Açlık ve Çaresizliğine İzin Vermeyiz!

Filistinli gruplar, Filistin halkının açlık ve çaresizlikten ölmesini kabul etmeyeceklerini belirterek, Filistin halkına yönelik herhangi bir saldırıdan işgal rejiminin sorumlu olacağını ifade etti.

İşgal güçlerinin barışçıl Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine katılanlara saldırmasına izin vermeyeceklerini bildiren gruplar, akşam saatlerinde yayınladıkları ortak bildiride, tüm göstergelerin ablukanın şiddetlenmesi sonucu yaşanacak patlamaya işaret ettiğini söyledi.

Filistinli gruplar, işgal rejiminin anlaşmalara uymamasının Arap ve uluslararası arabulucuların kendisine daha çok baskı yapmalarını gerektirdiğini ifade etti.

Bildiride, Filistin Yönetimi’nin sağlık ve eğitim hizmetlerinde görev yapanların maaşlarını kesmesinin işgalcilerin bölgeye yönelik canice programlarıyla uyumlu olduğu kaydedildi.

Filistinli gruplar, Ramallah’taki yönetimin Gazze Şeridi’ne yönelik zalimce yaptırımlarının bölgeyi barut fıçısının üzerinde durur hale getirdiğini ve olası bir patlamadan ilk önce işgal rejiminin zarar göreceğini bildirdi.

Bildiride ayrıca, Arap ve İslam ülkelerinin işgal rejiminin Filistin halkına yönelik ihlalleri karşısında sessiz kalmaları eleştirilerek, uluslararası kurumlardan ve insan hakları örgütlerinden Filistinli esirleri koruma konusunda üzerlerine düşen görevi yerine getirmeleri talep edildi.