MOSSAD Tunus’ta Filistin Direnişinin Uçak Mühendisini Şehit Etti

Hamas’ın askerî kanadı durumundaki İzzettin Kassam Tugayları, teşkilatın siyonist işgal güçlerine karşı geliştirdiği Ebabil isimli insansız hava araçları projesini geliştirenlerden birinin, Tunus’ta siyonist işgal güçlerinin sinsi bir cinayetiyle şehit edilen Muhammed Ez-Zuvari olduğunu açıkladı.

Kassam Tugayları, yaptığı açıklamada uçak mühendisi Muhammed Ez-Zuvarî’nin şehadetinin, Filistin’in, Tunus’un ve bütün bir ümmetin kaybı olduğunu vurgulayarak onun şehadeti vesilesiyle bütün ümmete başsağlığı diledi.

Kassam Tugayları, 15 Aralık 2016 tarihinde Tunus’un Safaks şehrinde, siyonistlerin hesabına çalışan ihanet elinin şehit ettiği mühendis Ez-Zuvarî’nin Filistin direnişine destek veren müstesna şahsiyetlerden biri olduğuna dikkat çekti.

Kassam Tugayları şehit mühendis Zuvarî’yle ilgili açıklamasında onun Kassam Birlikleri’nin Ebabil projesini geliştirenlerden ve uygulamaya geçirenlerden biri olduğunu, 2014’teki Yenilmiş Yaprak Savaşı’nda da siyonist işgale karşı verilen savunmada önemli rolü olduğunu vurguladı.

Açıklamada mühendis Ez-Zuvarî’nin yaklaşık on yıl önce direnişle tanıştığı ve Kassam Tugayları’nın mücahitleri arasında yer aldığı ifade edildi. Bilgisiyle ve tecrübesiyle bu direniş teşkilatı içinde önemli hizmetlerinin olduğu ve örnek bir şahsiyet olarak mücadeleye katkılarda bulunduğu vurgulanarak siyonist düşmana karşı verilen mücadelede müstesna bir yerinin olduğuna dikkat çekildi.