İsrail Medyası: Hamas Tam Donanımlı Bir Orduya Sahip

Siyonist işgal rejimindeki askeri kaynaklara yakınlığıyla bilinen Walla sitesi, Hamas’ın şu an itibariyle tepeden tırnağa kadar; elbiseden, ayakkabıya, şahsi silahlardan füzelere, modern iletişim araçlarından dürbüne kadar her türlü silah ve mühimmatla donanımlı bir orduya sahip olduğunu belirtti.

Walla sitesi, Arap dünyası uzmanlarından Avi Issacharoff’un konuyla ilgili kaleme aldığı makaleyi yayınladı.

Issacharoff yazdığı makalesinde, Gazze sınırında görev yapan İsrail askerlerinin her gün Kassam Tugayları’na ait araçların savaşçıları sınıra nöbet ve gözetim noktalarına taşıdıklarını gördüklerini ifade etti.

İsrailli uzman, Hamas savaşçılarının her an savaş çıkacakmış gibi hareket ettiklerini belirterek, karşılarında ise İsrailli askerlerin sürekli kontrol altında oturduklarını kaydetti.

Yazar yarıca, Hamas hareketinin sınırda kontrol ve gözetim noktaları oluşturup buraları son derece modern teknolojik aletlerle donattığını ve bu yolla İsrail tarafını kontrol ettiğini iddia etti.

Issacharoff makalesinde, Siyonist İsrail’in bu şekilde 2014 savaşını ve sonuçlarını kabul ettiğini ve Hamas’ın her an sürpriz bir şekilde saldırı yapabilecek şekilde Gazze sınırında varlık gösterdiğini çok iyi bildiğini savundu.