Ez-Zahar’dan Mahmud Abbas’a GAZZE UYARISI

Ez-Zehhar, Değişim ve Islah Grubu’nun Gazze’de Filistin Parlamentosu önünde “Abbas ve işgal rejimi ablukaya ortak” sloganıyla düzenlediği gösteride yaptığı konuşmada, 2009’da görev süresi sona eren Abbas’tan işgal altındaki Filistin’e çok şey kaybettiren, Gazze’nin abluka altında tutulmasına ve halkının aç bırakılmasına yol açan siyasi hayatına son vermesini istedi.

Ez-Zehhar, Gazze’de oluşturulan idari heyetin bakanlıklar ve parlamento arasında köprü olduğunu ve Filistin Parlamentosu’ndan çıkan yasa uyarınca kurulduğunu söyledi.

GÖZAT  Hamas: El-Fetih, Gazze Ablukasının Devamını İstiyor

Ramallah’taki yönetimden Filistin halkına yapılan yardımları Batı Yaka ve Gazze Şeridi arasında adil bir şekilde dağıtmasını isteyen Ez-Zehhar, Filistin Kurtuluş Örgütü üyesi grupları oynanan siyasi oyuna alet olmamaya davet etti.

Yerel ve uluslararası güçlerin katılımıyla Filistin davasına komplo kurulduğu uyarısında bulunan Ez-Zehhar, parlamento gruplarından ve bağımsızlardan söz konusu komploya karşı direnmelerini istedi.

GÖZAT  Hamas: Abluka Altındaki Gazze, PATLAMA NOKTASINDA

Filistin Parlamentosu Başkan Yardımcısı Ahmed Bahr adına konuşan milletvekili Muhammed Ferec El-Gul ise El-Hamdallah hükümetinin Gazze Şeridi’ndeki memurların maaşlarında yüzde 30 ila 50 arasında kesintiye gidilmesi kararının Gazze Şeridi’ni boğma ve ablukayı ağırlaştırma politikasının devamı niteliğinde olduğunu ifade etti.