Erdoğan’dan İyilik Ödülü Alan Filistinli Cihad: Vatanımın Adı FİLİSTİN

Türkiye Diyanet Vakfınca düzenlenen “Uluslararası İyilik Ödülleri” töreninde ödül alan Filistinli küçük “gazeteci”, “Ödülü alırken hem mutlu hem de üzgündüm, çünkü o saatte hala ölen çocuklar vardı.” dedi.

İşgal altındaki Batı Şeria’da yaşananları elindeki küçük kamerasıyla görüntüleyip yaptığı anonslarla sosyal medyadan dünyaya duyuran 10 yaşındaki Cihad, pazar günü İstanbul’da gerçekleşen ödül törenindeki hislerini anlattı.

GÖZAT  Filistinli ve Türk Belediyeciler Nablus'ta Bir Araya Geldi

“Filistin’in en küçük gazetecisi” olarak bilinen Cihad, “Korkuyordum ve şaşkındım, ancak Filistin’in sesini dünyanın diğer halklarına ulaştırdığım için de iftihar ediyordum. Ödülü alırken hem mutlu hem de üzgündüm, çünkü o saatte hala ölen çocuklar vardı. İşgalci İsrail zulmünün acılarını çeken Filistinli çocuklar, diğer çocuklar gibi özgür ve onurlu bir hayat istiyor. Acı çeken tüm çocukların yardımı için dünyaya yardım çağrısında bulunuyorum.” diye konuştu.

GÖZAT  Siyonist İsrail Heyeti TÜRKİYE'YE GELİYOR

“Vatanımın adı Filistin olarak kalacaktır, İsrail değildir”

ABD’de doğduğu için çifte vatandaşlığa sahip olan küçük Filistinli, daha çok kişiye ulaşabilmek amacıyla sosyal medyada hem Arapça hem İngilizce paylaşımda bulunduğunu belirtti. Facebook’ta 250 bine yakın takipçisi bulunan Cihad, gazeteciliğe ilgisini şöyle anlattı:

GÖZAT  Siyonist Büyükelçi: Türkiye-İsrail Ticaretini 2 Katına Çıkaracağız

“Gazeteciliğe 3 yıl önce yaşadığım Nebi Salih beldesinde başladım. Burada yaşanan olayları sosyal medyadan Arapça ve özellikle de İngilizce paylaştım. Mesajlarımı, ortak dil olan İngilizce ile tüm dünyaya duyurabildim. Filistin’in yanı sıra dünyanın her tarafından takipçilerim olduğu için elde ettiğim görüntüleri uzak yerlere ulaştırabiliyorum.”

Dayısı ve yakın bir arkadaşının “şehadetinin” kendisini çok etkilediğini aktaran Cihad, herkes gibi Filistinlilerin de özgür ve onurlu bir hayatı hak ettiğini söyledi.

GÖZAT  Türkiye'nin İsrail Elçisi Ökem: Sorunları Tek Tek Çözeceğiz

Filistin Özgür Olacak ve İşgalciler Gidecek

Dünyaya “Uyanın ve Filistinli çocukların yaşadıklarını görün” diye seslenen küçük gazeteci, özgürlük ve barış isteğini şu sözlerle dile getirdi:

“Filistinli çocuklar zulüm altındadır. İşgalci İsrail tarafından elimizden alınan hakkımızı arıyoruz. Filistin sorunu sadece Filistinlileri değil, tüm dünyayı ilgilendiriyor mesajımı dünyaya ulaştırmaya çalışıyorum. Ey dünya halkı, uyanın ve Filistinli çocukların yaşadıklarını görün.

GÖZAT  Siyonist İsrail'den TÜRK TÜCCARLARA 3 Yıllık Vize

Özgürlük, barış ve adalet istiyoruz. Ölüm, kan ve yangının olmadığı bir dünya istiyoruz. Umudumuzu yitirmeden kendi irademizle Filistin’i kurtaracağız ve düşman da bu topraklardan gidecek. Bizler Filistinliler olarak kalacağımız gibi vatanımız da İsrail değil, Filistin olarak kalacak. Barışı görmemiş olan bu memleket, mutlaka barışa kavuşacaktır.”

GÖZAT  Siyonist Gazete Jarusalem Post'tan Türkiye-İsrail Raporu

Filistinli çocukların, dünyadaki diğer çocuklar gibi sağlık, eğitim ve korunmaya ihtiyacı olduğunu vurgulayan Cihad, “Bizim ile dünyadaki diğer çocuklar arasındaki tek fark bizim acılarla yaşamamızdır. Her gün öldürülen yakınlarımızın kanlarını caddelerde ve İsrail ordusunun kontrol noktalarındaki duvarlarda görüyoruz. Bizler bir tarafta oynarken diğer tarafta arkadaşlarımızın araçlarla ezildiğini görüyoruz, çünkü işgal altında yaşıyoruz.” diye konuştu.

GÖZAT  Türkiye - Siyonist İsrail İLİŞKİLERİ ISINIYOR

İlkokul dördüncü sınıf öğrencisi Cihad, okula giderken yaşadığı sıkıntılara da değinerek, “Sabahları okul yolunda da İsrail’in engelleriyle karşılaşıyoruz. Okula her gün geç kalıyoruz. Çünkü engellemeler nedeniyle 20 dakikalık uzaklıkta bulunan okula ancak 2 buçuk saatte gidebiliyoruz.” dedi.