SURİYE, İSRAİL İçin Füze Hazırlığı Yapıyor!

Suriye ve müttefikleri, Siyonist İsrail’in Suriye’deki önemli askeri pozisyonları vurma kararı alması durumunda Korsan İsrail ile gerçekleşecek bir savaş için önemli füzelerini hazırlıyor.

Siyonist Rejim, ABD’den de aldığı füzeler ile olası savaşların çok da uzak olmadığını gösteriyor. Ancak durumun diğer bir yönü de Siyonist İsrail’in iddia ettiği gibi bir üst düzey savunma gücü olmadığı ve başka ülkelerden teknoloji desteği alma gerekliliği duyduğudur.

“ABD İsrail sistemine güvenmiyor ve bu nedenle THAAD sistemi, Netanyahu tarafından tetiklenecek ya da provoke edilecek bir savaşa cevap vereceklerine söz veren Suriye ya da Suriye’deki güçlerce fırlatılacak füzeleri düşürmek amacıyla yerleştirildi. Hem Suriye hem de İran İsrail’in bu ülkelerdeki önemli askeri mevzileri bombalaması durumunda acil misilleme yapacaklarına söz verdiler.”

Beşar Esad’ın Tahran ziyareti de Suriye savaşına katılan tüm taraflara, özellikle de AB ve ABD’ye Şam’ın üçüncü tarafları memnun etmek, Araplar veya Batı ile ilişkileri düzeltmek ya da ülkenin yeniden imarı için İran’dan Suriye’den çıkmasını hiçbir zaman istemeyeceğini açık bir şekilde gösterdi.

Öte yandan Suriye Devlet Bakan Yardımcısı Faysal Mikdad da İsrail’in Golan Tepelerindeki işgale son vermemesi halinde saldıracaklarını söyledi. Mikdad İsrail ya da müttefikleriyle savaşmaktan korkmadıklarını da belirtti.

Mikdad’ın bu açıklamaları ABD’de bazı saenatörlerin Golan’ın İsrail’e ait olduğunun kabul edilmesini öngören yasa tasarısına bir cevap niteliği taşıyor.